NTP-INNOV-22
„Táncoló tehetségek”
A Korda Vince Táncművészeti, Képzőművészeti és Színjáték Alapfokú Művészeti Iskola „Táncoló tehetségek” címmel pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett és a Nemzeti Tehetség Program által kiírt „Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása” című pályázatára. Az NTP-INNOV-22-0175 számon nyilvántartásba vett legalább 60 órás, tanórán kívüli művészeti komplex tehetséggondozó programunk 2022.07.01. – 2023.06.30. közötti időszakban került megvalósításra és összesen 1.349.000 Ft összegű támogatásban részesült.
Tehetséggondozó programunk céljaként törekedtünk a táncművészet, azon belül a társastánc minél teljesebb megismertetésére, valamint arra, hogy sajátos eszközeinkkel segítsük a tanulók személyiségének formálását. A tehetségek azonosítását követően a tehetséggondozó programokunk keretében gazdagító-dúsító programokat szervezünk. Ezen programok célja nem csak az ismeretek bővítése, hanem az ismeretekkel és azok feldolgozásával kapcsolatos képességek fejlesztése voltak. Tehetséggondozó programunk a művészeti területen tehetséges fiatalok fejlesztését szolgálta, ezért programunk érzelmi és intuitív módon is segítette a tehetségeket a világ minél sokszínűbb megismerésében, ezzel a személyiségük sokoldalú fejlesztéséhez, nyitottságához járultak hozzá. Célunk volt többek között a tehetséges tanulóink felkészítése külső oktatók segítségével, új koreográfiák összeállítása, a társastánc műfajának népszerűsítése, valamint a tánc és a kultúra fontosságának erősítése. Művészeti tehetséggondozó programunkkal érzelmi és intuitív módon is szerettünk volna hozzájárulni tanulóink tehetségének kibontakoztatásához és fejlesztéséhez. A világ minél sokszínűbb megismeréséhez és személyiségük sokoldalú fejlesztéséhez, nyitottságához kívántunk hozzájárulni. A személyiség-tényezők fejlesztését is megcélozta tehát a programunk. A foglakozások biztosították az önismeret fejlesztésével együtt, a lazítást, a feltöltődést, és az alkotás örömét is. A program során olyan pozitív érzésekkel töltődhettek, amelyek a fejlődésük forrásai lehetnek. A nyitottság fokozása, figyelem fókuszának tágítása, információk szélesebb körű befogadása és mélyebb megértése tudatosabb megvalósításra késztették a tanulókat. Sokszínűbb és kreatívabb kapcsolat alakulhatott ki az információk között. Ez késztette őket az alkotásra, melyben személyiségük is kivirágozhatott. A program során tanulóink mélyebben megismerkedtek a táncok történeti hátterével, majd pedig azok technikájával is. Nagy örömünkre egy külső oktatót is sikerült bevonnunk a programba, Nagymihály-Szalai Ágnes táncművész, táncpedagógus személyében. Rengeteg tanultunk és fejlődtünk Ági kezei alatt, mindemellett új inspirációt és motivációt is szereztünk. A program során tanult koreográfia, melyet Nagymihály-Szalai Ágnes, Bencsik Gergő és Kézsmárki János készített, 2023. május 12.-én került bemutatásra.
Mindezek eredményeként formálni tudtuk tanulóinkban a világra való nyitottságot, fejleszteni tudtuk az empátiára való képességet, a kritikai gondolkodást, a kreativitást, az önismereten alapuló döntéshozás képességét, vagyis támogatni tudtuk az autonóm személyiséggé válás folyamatát is. A csoportos tevékenységek révén fejlődött együttműködési, empatikus, és kommunikációs készségük. A tevékenységek közben pedig jobban megismerték önmagukat és társaikat. A jövőben is folytatni kívánjuk tehetséggondozó tevékenységünket, a pályázat a feltételek egy jelentős részét biztosította, a fejlesztéshez szükséges forrásra pedig bízunk benne, hogy a jövőben is lesz pályázati lehetőségünk.
Túrkeve, 2023.06.30.
Kézsmárki János
pályázatért felelős személy

